Piaskownica z domkiem do zabawy

Aranżując mały plac zabaw dla dziecka w pierwszej kolejności myślimy o piaskownicy. Jest to takie miejsce, gdzie chętnie maluchy spędzają czas, łatwo mieć je na oku, ponieważ potrafią dłużej zająć się lepieniem z piasku no i zwyczajnie zabawa ta daje radochę. Zwyczajne kopanie w piasku wzbudza w dzieciach prawdziwe emocje. Na początek dla 2, 3-4 latka, kupuje się małą piaskownice w kształcie muszli lub żółwia. Są łatwe w montażu, utrzymaniu, tanie, nie potrzeba do nich wiele piasku a i malec nie potrzebuje zbyt dużo miejsca. Jednak z czasem, gdy podrośnie może warto by było zmienić piaskownicę. A jeśli mamy więcej niż jedną pociechę w domu, to plastikowa niewielka piaskownica nie zda egzaminu, i stanie się źródłem kłótni i przepychanek zamiast przyjemnej rozrywki dziecięcej. Z wiekiem także, zainteresowania się zmieniają.

Starsze dzieci uwielbiają zabawy kreatywne, wymagające większego zaangażowania, dlatego idealnym miejscem może się okazać piaskownica z domkiem. Frajda tak dla dziewcząt do zabaw z lalkami jak i dla chłopców. Piaskownica połączona z domkiem przypadnie do gustu każdemu dziecku, bez dwóch zdań. Sam domek i jego podest idealnie nada się do stawiania babek lub też będzie dobrym miejscem na odpoczynek podczas zabawy, schronieniem przed słońcem lub deszczem. Zazwyczaj cała konstrukcja wykonana jest z drewna, zaimpregnowanego i odpornego na działanie promieni słonecznych jak i wody.

Domki mają bardzo różną postać: od bardzo prostych przypominających małe werandy po fantazyjne modele z drewnianym daszkiem, ławeczkami w środku, okienkiem oraz ze zjeżdżalnią. Trudo wybrać ten najodpowiedniejszy, wszystkie kuszą a rodzice już widzą oczyma wyobraźni swoje dzieci rozbawione w takiej piaskownicy z domkiem. Taki prezent na dzień dziecka lub urodziny to prawie jak spełnienie marzeń kilkulatka. W ten sposób stworzymy mu krainę do pomysłowych zabaw z kolegami lub koleżankami, a nawet do samotnego spędzania czasu ciekawie i na świeżym powietrzu.

Ceny piaskownic z domkiem do zabawy są bardzo różne. Zależą od stopnia zaawansowania budowli, jak też użytych do jej wykonania materiałów. Najdroższe są duże domki z drewna, ale jednocześnie warte uwagi, bo to materiał w pełni ekologiczny i przyjazny dzieciom. Nieco taniej wychodzą małe piaskownice z nieskomplikowanym domkiem również drewniane. Niektóre posiadają kółka umożliwiające nasuwanie domku na piaskownicę.